“Recital” de goluri în prima etapă a Cupei României, faza judeţeană

• AS Jirlău a realizat scorul etapei, 10-6, cu Viitorul Galbenu • fraţii Popa, decisivi pentru Viitorul Cireşu • Mihai Văsii a realizat un hat trick pentru Tricolorul Lanurile • Leu a marcat de patru ori pentru Victoria Traian, dar mai departe merge satelitul Viitorului Ianca

Prima etapă a Cupei României, faza judeţeană, a fost una cu multe goluri marcate şi cu partide decise în prelungiri, însă fără surprize. Exceptând-o pe Viitorul Galbenu, care a pierdut la scor în prelungiri la Jirlău, toate formaţiile cu pretenţii au promovat în etapa a doua.

Fraţii Popa au marcat golurile prin care campioana Seriei a II-a a Ligii a V-a s-a impus cu 3-0, în deplasare la Dacia Berteşti. Tricolorul Lanurile, pentru care Mihai Văsii a realizat un hat trick, s-a impus cu 4-2 în deplasarea de la Spicul Râmnicelu. Partida dintre Voinţa Racoviţa şi Speranţa Măxineni s-a decis în urma loviturilor de departajare de la 11 metri. A fost 0-0 după 90 de minute, iar în prelungiri fiecare echipă a înscris câte un gol, D. Câşu (min. 119) pentru gazde,  Hoancă (min. 100) pentru oaspeţi. Într-un final, partida s-a încheiat cu scorul de 5-4 pentru Voinţa Racoviţa. Pentru gazde de la punctul cu var au marcat Mihai Bănică, Denis Câşu, Vali Titiu şi Marius Câşu, iar pentru oaspeţi Ene, Hoancă şi Toader.