Bănel Nicoliţă a marcat un eurogol la Movila Miresii

• iar CS Făurei a realizat scorul etapei a 8-a, 7-1 în disputa cu Gloria

Conform aşteptărilor, diferenţa valorică dintre cele două loturi şi-a spus cuvântul, iar CS Făurei a câştigat la scor, 7-1, meciul susţinut în deplasare la Gloria Movila Miresii. Bănel Nicoliţă a marcat un eurogol, în minutul 35, însă golgeterul partidei a fost Omer Vlad care a realizat un hat trick. Stelian Nicoliţă a marcat de două ori în poarta gazdelor, iar cel de-al şaptelea gol al formaţiei vizitatoare a fost de fapt un autogol al lui Matinciu. CS Făurei a mai irosit tot atâtea ocazii de gol, iar în repriza a doua pentru lideră a evoluat şi preşedintele, Adrian Andrei. Golul de onoare al gazdelor a fost marcat de Munteanu în minutul 69. La această partidă au asistat peste 200 de spectatori, număr record, majoritatea fiind curioşi să vadă la lucru echipa manageriată de Bănel Nicoliţă.