Liderul AFC Urleasca a câștigat la Dinamo Măxineni, la ultima fază

* Ciocan a marcat golul victoriei pentru echipa din Urleasca, în cel de-al patrulea minut de prelungire al reprizei a doua * golgeterii rundei sunt Lucian Leu și Mihai Văsii care au înscris câte patru goluri fiecare, pentru Dunărea Tichilești respectiv Tricolorul Lanurile

În etapa a 15-a, ultima a turului Ligii a V-a pentru Seria I, s-au înregistrat rezultate normale. Poate victoria obținută de Gloria Movila Miresii la Dinamic Unirea ar reprezenta o surpriză, în condițiile în care formația din Unirea are în componență fotbaliști precum Viorel Tănase, Viorel Gheorghe sau Cristi Baltă. Liderul, AFC Urleasca, a fost ținut în șah de o echipă de mijlocul clasamentului, Dinamo Măxineni. Formația de pe primul loc a fost salvată de la un semieșec de Ciocan, în cel de-al patrulea minut de prelungire al reprizei a doua. Spicul Râmnicelu a realizat scorul rundei, 8-3, pe terenul ultimei clasate, Galactic Muchea.

Golgeterii rundei sunt Lucian Leu și Mihai Văsii care au înscris câte patru goluri fiecare, pentru Dunărea Tichilești, respectiv Tricolorul Lanurile.

Lider în Seria I este AFC Urleasca, formație care a acumulat 40 de puncte, locul secund este deținut de Dunărea Tichilești cu 34 de puncte, iar pe locurile al 3-lea și al 4-lea, la egalitate de puncte, se află Romgal Romanu (golaveraj: 59-25) și Victoria Traian II (60-34).