Remiză, 2-2, în amicalul Viitorul Ianca - CSM Bacău

* Postolea și Marius Coman au marcat pentru Viitorul

În cea de a doua zi a cantonamentului montan de la Târlungeni, Viitorul Ianca a încheiat la egalitate, 2-2, amicalul pe care l-a disputat în compania echipei CSM Bacău. Formația din Ianca a ratat prima șansă de gol din această partidă, în minutul 3, prin Ciucureanu. CSM Bacău a deschis scorul în minutul 18, însă apoi inițiativa a trecut de partea formației pregătite de Victor Olenic, astfel că în minutul 30 Postolea, după o centrare a lui Dima, a restabilit egalitatea, 1-1. Ciucureanu o putea aduce în avantaj pe Viitorul în minutul 40, însă mingea șutată de el a ocolit poarta CSM-lui, astfel că după primele 45 de minute scorul era egal, 1-1.

Scenariul din prima repriză s-a repetat și în partea a doua a amicalului. Marius Coman a irosit o mare șansă de a marca, iar în replică formația din Bacău a trecut din nou în avantaj. Jucătorii echipei Viitorul au alergat din nou după egalare și au reușit-o în minutul 75, când a înscris Marius Coman. Viitorul a irosit două șanse de gol prin Iordache (min. 88) și Popa (min. 90), astfel că amicalul s-a încheiat nedecis, 2-2.

Viitorul Ianca: Mihai – Iordache, D. Popa, Postolea, Coteț – Stănciulescu, Dima, Chihaia – L. Iorga, R. Cristea, Ciucureanu. Au mai jucat R. Sandu, un portar de 18 ani venit de la București, M. Coman, Băluță, A. Radu, Gorgovan, Cazacu, Ndigwe. De luni au ajuns în cantonamentul de la Târlungeni alți trei jucători, Irimia, A. Crăciun și Preda.