Sportul Chiscani a realizat scorul etapei

În etapa a 15-a a Ligii a IV-a s-au înregistrat trei victorii ale gazdelor şi tot atâtea în contul formaţiilor vizitatoare. CS Făurei a fost la patru minute de o remiză cu ACS Viitorul Însurăţei şi implicit de a produce surpriza campionatului. Lidera a condus cu 1-0, graţie reuşitei lui Alberto Gagu, însă cu şapte minute înainte de finalul partidei Trestianu a restabilit egalitatea. ACS Viitorul a reuşit să treacă în avantaj abia în minutul 87, după golul marcat de Paraschiv şi a scăpat de emoţii în primul minut de prelungire, când Huţu a înscris al treilea gol al oaspeţilor şi cu emoţii echipa pregătită de Marian Stăvărache a bifat al 15-lea succes consecutiv. Victoria Old Boys a condus-o cu 3-0 pe Victoria Cazasu, în minutul 54, însă în final s-a impus la doar un gol diferenţă pentru că oaspeţii au înscris de două ori în ultimul sfert de oră. O victorie cu emoţii a obţinut şi Avântul Mircea Vodă în partida de pe teren propriu cu Viitorul Ianca. Scorul a fost egal, 1-1, atât după primele 45 de minute cât şi la finalul timpului regulamentar de joc, min. 90: 3-3. În cel de-al doilea minut de prelungire al părţii secunde Pamfil a marcat golul de trei puncte pentru gazde. Sportul Chiscani a realizat scorul etapei, 7-0 în partida de pe teren propriu cu penultima clasată, Viitorul Galbenu, iar "Pandurii" din Tudor Vladimirescu s-au impus cu 4-1 în deplasare la ultima clasată, Voinţa Găiseanca.
După 15 etape podiumul arată astfel: 1 ACS Viitorul Însurăţei 45 puncte, 2 Victoria Traian 35 puncte, 3 Pandurii Tudor Vladimirescu 30 puncte.