Victoria Traian, învinsă cu 5-1 de liderul Ligii a II-a, Dunărea Călăraşi

• amicalul a fost echilibrat în primele 60 de minute, dar condiţia fizică a decis proporţiile scorului • Pavel a marcat golul echipei din Liga a III-a

Victoria Traian a pierdut cu 5-1 amicalul susţinut vinerea trecută la Cuza Vodă, în faţa echipei de pe primul loc din Liga a II-a, Dunărea Călăraşi. Disputat pe o suprafaţă de joc denivelată, amicalul a fost unul echilibrat în primele 60 de minute, perioadă în care Valentin Alexandru a marcat de două ori pentru Dunărea, iar echipa din Traian a ratat două ocazii prin Roşu şi Enache. Cu o pregătire fizică net superioară formaţia pregătită de Dan Alexa a mai înscris de trei ori în repriza a doua prin Avram, Valentin Alexandru şi Dino Spehar, care a transformat o lovitură de la 11 m, uşor acordată de arbitrul de centru.

Victoria Traian a ratat o ocazie mare de gol la mijlocul reprizei a doua, prin Bogoş, dar a reuşit cu zece minute înainte de finalul amicalului să marcheze golul de onoare, prin Pavel.

Victoria Traian nu i-a avut la acest amical pe Mogoşanu şi Mocanu.

Victoria Traian: Tunea – Toma, V. Popa, Tureac, V. Baciu – Voicu, Bogoş, Roşu – Enache, Daniel - P. Ioan. În repriza a doua au mai evoluat Pavel, Cireaşă, Bordei, Alpărean.

Dunărea Călăraşi: Gab. Popa (min. 46: Muntean) - Vasile (min.61: Lucan), Matei (min. 69: V. Petre), Dobrosavlevici, Mendy - P. Iacob, Preoteasa - Danciu, Spehar, Mahrez (min. 46: Al. Avram) - Val. Alexandru.