Viitorul Șuțești – Voința Limpeziș, 3-1

• rezultat înregistrat în etapa a 2-a a turneului play-out

Viitorul Șuțești continuă cursa de menținere în Liga a III-a, după ce în runda a doua a turneului play-out a câștigat cu 3-1 meciul cu Voința Limpeziș.

Echipa din Șuțești a avut o evoluție foarte bună în prima repriză și, de departe, Gherghișan a fost jucătorul meciului. Acesta a recuperat multe mingi, a participat la multe acțiuni de atac dar a fost activ și în faza defensivă.

Viitorul a început foarte bine partida și a deschis scorul în minutul 3, prin Filippo Tarozzi, după o centrare de pe stânga a lui Cosmin Nicolaie. Servant la primul gol, Cosmin Nicolaie a marcat pentru 2-0, după o acțiune colectivă a gazdelor, la care a participat și Dragoș Mucuță.

Viitorul Șuțești a continuat să dicteze ritmul jocului și în finalul primei reprize a marcat și cel de-al treilea gol, de fapt un eurogol, semnat de Marius Dima. Astfel că, la pauză, a fost 3-0 pentru echipa gazdă.

În repriza a doua, automulțumirea a pus stăpânire pe jucătorii formației din Șuțești. Iar forța lor de atac a fost diminuată de faptul că fiecare jucător a căutat să iasă în evidență prin acțiuni personale spre careul advers.

La 10 minute de la reluare, Voința Limpeziș a reușit să reducă din diferență, prin Dragoș Bratu.

Până la finalul întâlnirii nu s-a mai petrecut nimic semnificativ iar Viitorul Șuțești și-a adăugat în cont 3 puncte foarte prețioase în perspectiva evitării retrogradării.

Viitorul Șuțești: G. Tudor – Coteț, Postolea, Custură, Drăguț – Tarozzi, Irimia, M. Dima (min. 75: Chihaia), Gherghișan, C. Nicolaie – D. Mucuță.