Egal, 2-2, în amicalul Victoria Traian – Dacia Unirea Brăila

• formația brăileană a condus cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de Koko și Amara • echipa gazdă a controlat jocul în repriza a doua și a marcat tot de două ori, prin Preda și Oprea

Partida amicală dintre Victoria Traian și Dacia Unirea a fost una echilibrată, viu disputată, cu patru goluri, câte două de fiecare parte, dar și cu alte situații de poartă.

Prima repriză a fost controlată de Dacia Unirea, care a și marcat de două ori. Formația brăileană a deschis scorul prin Koko iar după o acțiune de atac în superioritate numerică Amara făcut inutilă intervenția lui Dinu. Astfel că la pauză Dacia Unirea a condus cu 2-0.

Victoria Traian, care și-a asigurat din această iarnă serviciile a doi fotbaliști experimentați, a portarului Bogdan Olaru și a mijlocașului ofensiv Bârlăreanu, a fost echipa mai bună în repriza a doua și a reușit să înscrie de două ori. În minutul 58, Moldoveanu a centrat de pe stânga, Remus Oprea a prelungit mingea până la Gabriel Preda, care a șutat la colțul lung fără nicio șansă pentru portarul Djattit. Șapte minute mai târziu, Cristi Pascu a trimis mingea la Remus Oprea, acesta a fost mai rapid decât Wilson, a interceptat-o și a trimis-o la colțul scurt, pe lângă portarul Daciei Unirea și a stabilit scorul final al amicalului, 2-2.

Ambele formații au dat credit tuturor jucătorilor trecuți pe raportul de arbitraj.

Victoria Traian: Dinu (min. 46: Ursea) – Orășanu (min. 55: Goleanu), Preda (min. 81: S. Șerbănescu), Stănciulescu, Cireașă - P. Ioan (min. 46: Recuci), Bîrlădeanu (min. 55: E. Moldoveanu), C. Pascu (min. 73: Rancea), Chivu – Ene (min. 46: R. Oprea), Mogoș (min. 82: M. Ion).

Dacia Unirea: Djattit – Eloh, Wilson, Sava, Petre – Dragomir, Amara, Hereka, Altay (min. 70: Ghiță) – Duțu (min. 80: Cazacov), Koko.