Fotbal Liga a V-a. Partide interesante în etapa a 10-a

• Voința Făurei Sat a învins cu 3-0 liderul, Tractorul Viziru • remiză, 4-4, în derby-ul Seriei I, Victoria Traian II – AFC Urleasca

Liga a V-a din județul Brăila traverseză unul dintre cele mai interesante sezoane. Etapa a 10-a a demonstrat acest lucru prin partide spectaculoase și rezultate imprevizibile. În derby-ul primei serii, Victoria Traian II – AFC Urleasca, s-au marcat 8 goluri, iar rezultatul a fost unul de egalitate 4-4, cu toate că la pauză echipa gazdă a condus cu 2-1. Voința Făurei Sat a câștigat la scor de neprezentare, 3-0, partida cu liderul Seriei a II-a, Tractorul Viziru, însă formația din Viziru rămâne pe primul loc.

Partida Comagrim Dudești – Dacia Bertești a fost omologată cu scorul de 3-0 pentru echipa gazdă deoarece Dacia Bertești s-a retras de pe teren în cel de-al treilea minut de prelungire al părții secunde, în semn de protest ,după ce jucătorul Bădin a fost eliminat din teren pentru un fault în calitate de ultim apărător.

Podiumul în Seria I: 1. AFC Urleasca 24 puncte, 2. Victoria Traian II 22 puncte, 3. Dunărea Gropeni 19 puncte.

Podiumul în Seria a II-a:        1. Tractorul Viziru 25 puncte (golaveraj: 40-17), 2. AS Jirlău 25 puncte (37-15), Voința Vișani 21 puncte.