Sportul Chiscani, performera sferturilor Cupei României, faza județeană

• cu mulți juniori în teren, Sportul a câștigat, 3-0, partida cu Viitorul Galbenu • în penultimul act al competiției s-au mai calificat Viitorul Cireșu, Victoria Traian și Daous Dava Brăila• semifinalele se dispută pe 22 mai

Miercuri au avut loc meciurile din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României la fotbal, faza județeană, rundă în care s-a produs o singură surpriză, Sportul Chiscani s-a impus la scor de neprezentare, 3-0, în partida cu Viitorul Galbenu. În campionat, Sportul Chiscani a pierdut cu  2-1 la Galbenu iar în retur partida de la Chiscani s-a încheiat nedecis, 2-2. În acest moment, în turneul play-off Viitorul Galbenu se află pe locul al 3-lea, iar Sportul Chiscani pe al 4-lea. Revenind la meciul din sferturile Cupei, trebuie menționat faptul că doi jucători s-au remarcat în mod deosebit de la formația învingătoare, Mădălin Pascu și Silviu Manole. Meciul a fost echilibrat în prima repriză, iar la pauză a fost 0-0, în schimb repriza a doua a fost controlată de echipa pregătită de Georgel Pascu și, conform cu realitatea din teren, Sportul Chiscani s-a calificat în semifinalele Cupei României, faza județeană.

În penultimul act al competiției s-au mai calificat trei echipe din Liga a IV-a, Viitorul Cireșu, Victoria Traian și Daous Dava Brăila.